Aukce

Pokud se i přes správně nastavenou tržní cenu po vyinzerování nemovitosti ozve velké množství zájemců, rád pro Vás zajistím aukci Vašeho bytu či domu tak, abyste z prodeje získali opravdu maximální částku. Velké množství zájemců neznamená špatně nastavenou tržní cenu, ale může značit například zvýšenou poptávku v konkrétní lokalitě, či malou konkurenci v nabídce bytů. 

V takovém případě zájemce upozorním před prohlídkou na to, že nemovitost bude prodána nejvyšší cenové nabídce. Samozřejmě se může stát, že po vyinzerování nemovitosti se ozve velká spousta klientů, ale nikdo z nich ve finále na osobní prohlídce svůj zájem o koupi nepotvrdí. V takovém případě inzeruji nemovitost dál a hledám pro vás vhodného kupce.

Pokud by se však hned z prvního kola prohlídek několik klientů rozhodlo, že mají o koupi nemovitosti zájem, stanovím termín pro zaslání jejich cenových nabídek. Vaši nemovitost tak prodám tomu, kdo nabídne nejvyšší cenu. Aukce nemovitosti může mít však i svá úskalí – například že si zájemci prohlídku rozmyslí, protože se nechtějí o svou novou nemovitost přetahovat jako na tržišti. Velmi často je však aukce úspěšná.

Kromě navýšení ceny samozřejmě může prodávající rozhodnout, kterému zájemci byt prodá i na základě osobních sympatií, způsobu financování (hotovost kvůli rychlosti celé transakce), nebo třeba na základě toho, že kupující nebude požadovat vyklizení bytu v původním stavu a majiteli tak odpadne jedna velká starost. Vždy se pro vás snažím vyjednat ty nejlepší podmínky s potencionálním zájemcem na základě vašich momentálních potřeb.